IT Academy to je 15 lektorov
.
Viac ako 700 kurzov
 
0,00(0 kurzov)
24.8.2016 20:44

13 vecí, ktoré by si mal vedieť o REPAS kurzoch

Téme kurzy REPAS sme venovali už tri články. Oboznámili sme ťa s tým, čo je REPAS, ako sa vďaka nemu môžeš vzdelávať zadarmo a aké kurzy sa dajú vybrať. Spísali sme ti dôležité fakty a najčastejšie kladené otázky. Veríme, že aj tebe odpovieme na dôležité otázky.

1. Odkiaľ zoženiem tlačivo na rekvalifikáciu prostredníctvom REPASu

Tlačivo si stiahneš z nasledovného odkazu: tlačivo na požiadavku REPAS. Nemusíš chodiť na úrad.

2. Koľko rekvalifikačných kurzov môžem absolvovať

Úrad práce prepláca jeden rekvalifikačný kurz. Preto sme pre teba vytvorili špecializované balíky, ktoré obsahujú viacero kurzov. Vyber si ten, ktorý ti najviac vyhovuje. Vieme ti vytvoriť aj balík kurzov na mieru :-).

3. Čo majú spoločné tieto kurzy s eurofondami

Na začiatku sa peniaze na preplatenie rekvalifikačných kurzov čerpali z eurofondov. Teraz ich prepláca európsky sociálny fond (len pre znevýhodnené skupiny uchádzačov o zamestnanie) alebo plynú zo štátneho rozpočtu.

Peniažky sa míňajú vždy rýchlo. Každý úrad práce má vlastný rozpočet na financovanie rekvalifikácie. Využi preto túto možnosť čo najskôr!

4. Kto platí rekvalifikačné kurzy

Rekvalifikačné kurzy cez REPAS prepláca v plnej výške Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

5. Aké sú podmienky na získanie kurzu cez REPAS

Ak chceš získať kurz zdarma cez REPAS, musíš byť evidovaný na úrade práce. Rovnako ak si uchádzač o zamestnanie a za posledných 5 rokov si neabsolvoval inú rekvalifikáciu.

Z vlastnej skúsenosti však vieme, že podmienky na jednotlivých Úradoch práce sa mierne líšia. Najlepšie je preto vždy sa informovať na úrade, kde si evidovaný.

6. Z akých kurzov si môžem vyberať

Všetky naše TOP balíky sme pre teba opísali v predchádzajúcom článku. Vieme ti však vyskladať vlastný balíka kurzov REPAS na mieru.

top balíčky akreditované kurzy repas

7. Môžem dostať rekvalifikačný kurz, aj keď som zamestnaná/ý

Ak máš zamestnanie a chceš absolvovať kurz, požiadaj zamestnávateľa o zamestnanecký benefit v podobe preplatenia kurzu. Ako dôvod uveď, pochopiteľne, vzdelávanie a zlepšenie efektivity práce.

Každý dobrý šéf predsa vie, že vzdelaní zamestnanci sú cestou k úspechu! Požiadavku na kurzy REPAS môžu podať na úrade práce iba evidovaní nezamestnaní.

8. Čo všetko mám spraviť pre to, aby som získal/a možnosť rekvalifikácie

Postup je veľmi jednoduchý:

A. Urob si zoznam školení, o ktoré máš záujem.

B. Vyplň si požiadavku časť A.

C. Vyplníme ti tlačivo časť B.

D. Tlačivá zanesieš na úrad práce.

E. Prídeš sa ku nám vzdelávať :-).

Kurzy REPAS zdarma

9. Neviem sa rozhodnúť pre konkrétny kurz

Ak chceš poradiť s výberom, kontaktuj nás telefonicky alebo mailom. Radi ti pomôžeme vybrať tu najvhodnejšiu alternatívu ušitú pre teba. Určite ťa poteší fakt, že naše kurzy sú akreditované a po ich absolvovaní dostaneš aj certifikát potvrdzujúci tvoje nadobudnuté vedomosti.

10. Kedy mám nárok na preplatenie kurzu cez REPAS

Nárok na preplatenie kurzu cez REPAS máš, ak počas trvania rekvalifikácie budeš evidovaný na úrade práce. Ak by sa ti však počas rekvalifikácie pritrafil super JOB. Je to v poriadku. Úrad práce túto skutočnosť akceptuje a preplatí iba absolvovanú časť.

11. Mám záujem o kurz z inej oblasti, než som doteraz vykonával/a

Ak chceš zmeniť svoje profesijné zameranie, radi ti s tým helfneme. Nezáleží na tom, čo si predtým študoval. Možno si pracoval ako predavač v obchode s oblečením, možno si bol čašník a možno lekár.

top platené pracovné pozície

Jediné čo ti stačí je záujem a chuť naučiť sa niečo nové. Chceš byť programátor, analytik, grafik, konzultant či administrátor? Alebo sa naučiť efektívnejšie narábať s počítačom? Radi ti pomôžeme realizovať tvoje sny.

12. Koľko trvá rekvalifikačný kurz

Trvanie rekvalifikačného kurzu závisí od toho, aký balík si vyberieš alebo vyskladáš. Trvať môže od 5 až pokojne do 20 dní. Presný počet dní nájdeš pri konkrétnom balíku, prípadne sa nám ozvi.

13. Prečo absolvovať rekvalifikačný kurz práve v IT Academy

Naše kurzy už pomohli 459 uchádzačom získať prácu. Aj tebe radi poradíme, usmerníme ťa a nakopneme pre úspešnú kariéru. Poď sa s nami vzdelávať a naštartuj sa pre nový job!

prečo kurzy IT Academy

 

Adresa:
Tomášikova 50/A
831 04 Bratislava
mobil: 0917 095 406
e-mail: info@it-academy.sk
web: www.it-academy.sk
Pridajte sa k ostatným a získavajte informácie
o novinkách a akciách pre vás alebo
pre vašu firmu